2019

› 26. září 2019

Ahoj Vám všem. Poslední úpravy jsou hotovy. V sekci výsledky naleznete možnost si po zadání svého startovního čísla stáhnout diplom, též jsme upravili výsledky tak, že jsou vidět i případné penalizace. Též zde naleznete odkaz na novou fotogalerii ve vyšší kvalitě než zde na FB. Mějte se krásně a za rok opět ahoj. Zdraví za celý team Saar Challenge Jakub.

› 25. září 2019

Běhu zdar. V sobotu proběhl v pořadí 5. ročník trailového běhu Žďárskými vrchy Saar Challenge. Na start se postavilo rekordních 197 běžců. Z tohoto čísla jsem měl ohromnou radost. Postupně se z malé akce stává akce velká. Toho jsem si byl vědom již při plnění startovky a tlak na to, aby závod proběhl bez problémů a líbil se Vám, rostl. Přeci jen, takto velký závod pořádaný pouze rodinou a kamarády je sousto. Navíc si rád vše řeším sám – od designu medailí, cen, stavění zázemí, psaní článků až po značení. Je to sice extrémně náročné, ale co naplat, když závod beru velmi osobně a mám ho rád. Navíc, když se něco nepovede, tak mohu nadávat jen sám sobě. Chci, abyste měli na závodě pocit, že nejste jeden z početného davu závodníků a doufám, že se to daří. Též doufám, že se Vám závod líbil a že jste si ho užili. Pokud tomu tak je, tak budeme moc rádi za to, když se zmíníte svým přátelům, kolegům nebo když svůj názor vyjádříte na sociálních sítích 🙂 (třeba sem: https://www.svetbehu.cz/terminovka/saar-challenge/) Přeci jen pozitivní reference od Vás samotných jsou nejdůležitější.

 
Vše je odznačeno, uklizeno, ceny rozdány, vítězové vyhlášeni. Teď už jen počkat rok na 6. ročník. Přeji si, abychom se mohli zase potkat a vy si opět mohli užít místní krajinu ve vyšší tepové frekvenci a s trailovkami na nohou. Třeba se nás za rok sejde ještě více 😉
 
Moc děkuji Vám závodníkům, Vašim doprovodům, mé rodině, která vydržela mé nálady a kamarádům, kteří pomáhali, kde se dalo.
 
S díky a přáním mnoha ve zdraví naběhaných kilometrů,
Jakub

› 23. září 2019

Dobrý večer Vám všem. Fotky od Martina Hrubého jsou již k nahlédnutí v sekci fofografie. Moc děkujeme, že jste dorazili. Udělali jsme maximum pro to, abyste si náš závod užili Rozhodně čekejte závěrečné shrnutí a ohlédnutí za letošním ročníkem, které přijde koncem týdne, tak jako další fotky. Zdraví Jakub.

› 22. září 2019

Běhu zdar, očekávané výsledky jsou dostupné již dostupné. Zdraví Jakub.

› 17. září 2019

Běhu zdar. Máme ještě šest míst na přespání v turistické ubytovně, kousek od zázemí závodu (10 lůžkový pokoj). Kdyby měl někdo zájem, ať se ozve napřímo (telefon: 774 937 540) a sdělí, že je závodník. Služba už bude vědět a dostanete akční cenu za noc 😉

› 17. září 2019

Nechci to zakřiknout, ale počasí hlásí luxusní. Krátký rukáv a kraťasy s sebou 🙂

 

› 15. září 2019

Ahoj Vám všem, tak slibované podklady i informace jste dostali snad do mailu. Sem ještě přikládám informace, na jakém km jsou občerstvovačky. Též přikládám několik fotek z víkendu, máte se na co těšit. Zdraví Jakub.

SHORT – 11km
HALF – 11km (pouze pití), 20km, 26km a 33km
LONG – 11km (pouze pití), 17km, 32km, 42km, 52km a 59km

 

› 15. září 2019

Běhu zdar, i taková situace letos na závodě může nastat Pozor, nad Chlumětínem nám změnili louku, po které se běhalo na pastvu, takže proběhla drobná korekce trasy, což je ale na druhou stranu super, jelikož se dostanete k pramenu Chrudimky. Stejně tak v Hlinsku při samotném doběhu, kde budete křížit hlavní silnici, došlo ke změně z důvodu rekonstrukce silnice. Veškeré změny jsou všude aktualizované. Kromě podrobného textu, který Vám zašleme, čekejte též i trasu v .GPX pro Vaše hodinky. Změnu přeběhu hlavní silnice v Hlinsku si vyhrazuji příští týden případně změnit tak, aby to bylo pro vás co nejbezpečnější. Vše bude samozřejmě značeno a při rozpravě sděleno. Zdraví Jakub.

› 15. září 2019

Výstup na Malínskou skálu, Long 35km 👍

› 13. září 2019

Ahoj Vám všem. Kdyby někdo hledal ubytování a nebyl náročný, tak jsem pro Vás v turistické ubytovně vyjednal lepší cenu, než je oficiálně uvedena. Přesnou částku se dozvím v pondělí. Nyní máme rezervovaný jeden desetilůžkový pokoj. Kdo tedy nechce brzy ráno vstávat a nevadí mu další závodníci v pokoji nechť se mně nahlásí na ktspardubice@seznam.cz (uvést počet osob a jaké dny). Zdraví Jakub.

› 13. září 2019

Běhu zdar. Trofeje pro vítěze máme hotové – něco váží 🙂 Během soboty čekejte v mailu dokument, kde naleznete veškeré informace o závodu, systému kontrol apod. Zdraví Jakub.

› 11. září 2019

Dobré ráno Vám všem. Online registrace je u konce a na startovce je 196 závodníků. Odesíláme startovní čísla s Vašimi jmény do výroby. Kdyby se někdo stále chtěl předem přihlásit a nechtěl tak čekat až na registraci v den závodu, tak do pátku otevírám možnost mě napsat (ktspardubice@seznam.cz) a já vás do startovky doplním. V každém případě jsme kapacitu závodu navýšili tak, aby se příchozí závodníci nemuseli bát toho, že je na start nepustíme

Koncem týdne zveřejníme podrobné informace okolo závodu, systému kontrol apod. Budete mít předem veškeré informace, abyste byli klidní a soustředili se jen na to užít si závod Zdraví Jakub.

› 10. září 2019

Dobré ráno. Na startovce máme 190 závodníků a současně je dnes poslední den online registrace s garantovaným dárkem a startovním číslem na kterém bude místěno Vaše jméno. Mým snem bylo od počátku na startu uvítat 200 běžců a letos by se to mohlo prvně podařit Výhledově je předpověď velmi vstřícná, takže věřím, že to bude pro všechny skvěle strávená závodní sobota 👍 Zdraví Jakub.

› 9. září 2019

Běhu zdar. Máme tu dva dny do konce online registrace a tak se sluší představit další partnery Saar Challenge. Za naším závodem stojí výhradně tvrdá dřina mé rodiny a kamarádů a o to jsem radši, že náš závod má takové kvality, že nás již několik let podporují velké firmy a to výhradně krásnými cenami pro Vás závodníky, protože vy jste na prvním místě 🙂

Děkujeme tedy: ROYAL BAY Česko & Slovensko, Pivovar Rychtář, Tatra, Volchem.cz – top sportovní výživa, FORD AUTO IN s.r.o., Rogelli.cz. Vaše pozávodní stravování bude mít na starosti skvělá POHANKA-jídelna pro zdraví a za část vybavení občerstvovaček děkujeme Pekařství VACEK, Pekárna Borová a Jednota Hlinsko. Závod lze realizovat též díky podpoře a pomoci města Hlinsko a Sportoviště města Hlinska.

Všem partnerům tímto moc děkujeme!

› 7. září 2019

Běhu zdar. Dnes celý den kontrola tratě. No, jsem rád za vás, že závod nebyl dnes 😉 Ale trasa luxus 👍 Zdraví Jakub

› 6. září 2019

Běhu zdar. Zbývá jen několik dní do konce online registrace a startovka se plní. Radši tedy došlo k přepočítání vašich dárků ke startovnému. Hlavní kontrolor shledal, že všeho je dostatek Děkujeme HUDY Pardubice. Zdraví Jakub.

› 1. září 2019

Ahoj Vám všem. Tak jako každým rokem, tak i letos každý, kdo se předem zaregistruje, dostane startovní číslo se svým jménem. Letos dokonce i barevné rozlišení jednotlivých tras. Drobný, ale zajisté pěkný detail a vzpomínka 😉

› 29. srpna 2019

Běhu zdar. Ten, kdo startoval vloni, tak ví, že pro vítěze všech kategorií na trase LONG a HALF byly připraveny ručně dělané trofeje s kamenem z nejvyššího místa Žďárských vrchů. Na trase SHORT se bojovalo o medaile. Letos jsme si řekli, že i závodníci z krátkého okruhu si zaslouží stejné ocenění. V tomto roce se tedy na všech třech trasách bojuje o tyto krásné trofeje. Zdraví Jakub.

› 28. srpna 2019

Dobré ráno, Vám všem. Už druhým rokem patří mezi naše hlavní partnery HUDYsport Pardubice. Letos jsme pro všechny, kdo se zaregistrují do 10. září, připravili jako dárek krásné funkční cestovní ručníky. K tomu všemu HUDYsport Pardubice připravil nádherné ceny pro absolutní vítěze a vítězku na všech třech trasách 👍👍👍
 
Trasa SHORT – LaSportiva ledvinka Trail Drink
Trasa HALF – Mammut běžecký baťoh
Trasa LONG – LaSportiva běžecká vesta

Trasa SHORT – LaSportiva ledvinka Trail Drink

Trasa HALF – Mammut běžecký baťoh

Trasa LONG – LaSportiva běžecká vesta

› 27. srpna 2019

Běhu zdar. Zbývá posledních 14 dní do konce online registrace a já bych Vám rád postupně představil, na co se můžete těšit v cíli. V první řadě je to skvělé jídlo od našeho partnera, s kterým spolupracujeme již od počátku tohoto závodu. Není to nikdo jiný než Jídelna Pohanka – specialista na zdravou výživu. Už dost převařeným těstovinám či buřtguláši v cíli J Na chuť si přijdou i vegetariáni i vegani. Kdybyste měli někdy cestu do Pardubic, tak přijďte ochutnat!

› 25. srpna 2019

Běhu zdar. Jak jste dnes trávili vy nedělní den? My jsme vyráběli značení, a jak řekl můj syn „To budou mít závodníci radost“ Doufám, že budete Zdraví Jakub a Mareček.

› 21. srpna 2019

Běhu zdar. Každý rok se snažíme přinést účastníkům něco nového. Vloni to byl dárek od HUDY Pardubice v podobě multifunkčního šátku. Letos jsme se snažili opět najít nějaký zajímavý dárek, který by každý ocenil. Sice jsme si dali na čas, ale stojí to za to. Oproti loňsku všichni účastníci, kteří se zaregistrují do konce online registrace, tj. 10. září od nás dostane krásný funkční a skladný ručník, který rozhodně najde využití při pobytu v i přírodě, trecích nebo jako nutný doplněk pro pozávodní očistu Zdraví Jakub.

PS.: Za nedlouho čekejte další noviny, máme jich ještě několik.

› 17. srpna 2019

Běhu zdar přátelé trailového běhu. Pátý ročník Saar Challenge se nezadržitelně blíží. Za měsíc a kousek opět společně odstartujeme tento krásný závod. Abyste měli všichni trvalou vzpomínku na akci, tak každoročně vymýšlíme jiný design finisherských medailí. Doufám, že se Vám ta letošní bude líbit. Zdraví Jakub.

› 11. července 2019

Včera jsem prolézal další cestičky pro ještě trailovější vedení. Tam kde cesty mají být, nejsou. Tam, kde v mapě nic není, cestičky jsou. Je libo brod? Není problém Nohy mě bolí ještě teď 🙂 Letos to bude stát za to!

› 8. července 2019

Ahoj Vám všem, tento týden čekejte nové informace o trasách závodu a i to možném proběhnutí jedné z tras. Doufám, že se domluvíme alespoň na jednom společném datu a uvidíme se s některými ještě před samotným startem závodu

› 21. března 2019

Běhu zdar a tomu trailovému zvlášť. Počasí vybízí k tomu vyběhnout do kopečků. Pilně mapujeme terén a neúnavně hledáme ty nejhezčí cestičky a pěšiny Navíc do 31. května se můžete registrovat za nejnižší možné startovné. Pokud bude zájem, zorganizujeme tréninkový výběh po trase. Jakou trasu oběhneme, bude záležet na domluvě Mějte se krásně a přeji mnoho ve zdraví naběhaných kilometrů. Zdraví Jakub.

› 20. března 2019

Jsme moc rádi, že partnerem Saar Challenge se stala nová, ryze česká, značka metaXtren. metaXtren je výrobce speciálních produktů, které se uplatňují při amatérských i profesionálních sportovních aktivitách a napomáhají k dosažení a překonání nejlepších výkonů a nejvyšších met. Veškeré níže uvedené produkty si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet. Můžete tak předejít klasickému problému ultraběžců (každý víme o co jde a pokud zakopnete někde okolo Devíti skal o kámen, tak si po doběhu můžete ošetřit i případné odřeniny

Budete moci otestovat tyto produkty:

Regenerační mast: pro zevní aplikaci při poškození kůže v případě:odřenin, otlaků nebo prasklin.
Speciální krém: prevence vzniku opruzenin/intertrigo, pomoc pro odeznění obtíží v oblasti třísel, kožních záhybů a dalších míst nadměrného tření, ochrana před vlivem vlhkosti.
Masážní balzám: napomáhá regeneraci a úlevě pohybového aparátu, zlepšuje prokrvení tkání.

› 14. ledna 2019

Běhu zdar a tomu trailovému zvlášť. Zítra bude spuštěna online registrace na 5. ročník Saar Challenge. Čeká nás spousta novinek, o kterých Vás budeme průběžně informovat. V průběhu zítřka dojde k aktualizaci map, jelikož oproti minulým letům přitvrdíme v kilometráži i v terénu. Závod se uskuteční 21. září a tak prezentace bude spuštěna v 21:00 Pro letošní ročník je limit 250 startujících. Zdraví Jakub.

› 10. ledna 2019

Kalendář trailů pro rok 2019 se neúprosně plní a tak i my přicházíme se svou troškou do mlýna. Co 5. ročník Saar Challenge přinese? Opět na krásnou atmosféru, super zázemí, servis, ceny i bohatě zásobené občerstvovačky, jež budou na svém místě . K tomu všemu se těšte, pokud vše klapne, na upravené tratě. Opět výrazné ubrání už tak minima asfaltu na úkor cest, u kterých dávají lišky dobrou noc S tím se pojí i změna délek tras. Co říkáte na:

Saar Challenge LONG 70km/1600+
Saar Challenge HALF 45km/1000m+
Saar Challenge SHORT 22km/400m+

2018

› 24. září 2018

Ahoj Vám všem, 4. ročník Saar Challenge je úspěšně za námi. Doufám, že se Vám akce líbila a užili jste si ji. V tuto chvíli jsou dostupné výsledky a diplomy v sekci výsledky. Fotky budou co nejdříve dostupné, jak zde tak i na FB. Mějte se všichni krásně, užívejte podzimu, a jestliže o vašem zážitku napíšete článek anebo máte blog, tak prosíme o zaslání. Rádi si ho přečteme. Zdraví Jakub.

› 19. září 2018

Zbývá několik dní do závodu a tak Vám přinášíme podrobné informace o závodu. V dokumentu naleznete vše potřebné ohledně značení, kontrol a kompletních informací o průběhu závodu. Zdraví Jakub.

 SAAR CHALLENGE 2018 – informace

› 7. září 2018

K dnešnímu dni máme na startovce 172 závodníků. Je to krásné číslo. Jelikož je však limit 200 startujících neúprosný, tak ke dni konce online registrace, což je 10. září, dojde ke smazání přihlášek, u kterých není uhrazeno startovné. Přihlašovat se můžete ještě do pondělí a poté bude možná přihláška v den závodu na prezentaci. Zdraví Jakub.

› 4. září 2018

Kromě uvedených změn, Vám také rádi představujeme letošní podobu finisherských medailí

› 4. září 2018

ORGANIZAČNÍ UPOZORNĚNÍ

 
Přinášíme dvě důležité organizační změny. První je změna časů startů tras HALF a SHORT z důvodů lepší logistiky a návaznosti na vyhlášení. Stalo se již od začátku tradicí, že nám vítězové z nejkratší kategorie nečekali na vyhlášení v 18:00, což nás samozřejmě mrzelo. Posun času vyhlášení, se nám zdá nefér k závodníkům z delších tratí, kteří by byli v čase vyhlášení krátké kategorie odstrčení na druhou kolej a neměli by takové přivítání, jaké si zaslouží. Tím pádem jsme se rozhodli posunout starty. Nové změny jsou aktualizované i v propozicích.
 
Start LONG se nemění – 9:00 (prezentace 6:00 – 8:45)
Start HALF – 11:00 (prezantace 9:30 – 10:45)
Start SHORT – 13:00 (prezentace 11:30 – 12:45)
 
Druhá změna je úprava jednoho kilometru tratě, jež se dotkne všech tras a je těsně před doběhem do Hlinska. Důvodem je konání cyklistického závodu. Nechceme, aby Vás sestřelil nějaký biker a tak radši trasu upravíme. Pro longaře to bude vlastně k dobru, protože pro mnohé, jež finišovali za tmy, byl tento úsek o kotníky. Změna trasy je zakreslena zde a je opravena i v mapových a GPS podkladech.
 
Tak to je snad vše. Věřím, že tyto změny povedou k ještě lepšímu průběhu závodu a v cíli tak i na vyhlášení bude více živo.
 
Zdraví Jakub

› 23. srpna 2018

Máme pro Vás skvělou zprávu. Díky našemu partneru HUDY Sport Pardubice se nám pro Vás podařil připravit skvělý dárek. Vloni byly ponožky, letos tomu mělo být také tak, avšak nyní jdeme opět o laťku výše. Každý, kdo se zaregistruje v online prezentaci (která bude otevřena do 10. září), dostane Buff Hudy šátek v hodnotě 400,- , a to se vyplatí 🙂

› 20. srpna 2018

Přinášíme další novinku. Co mají tyto dvě fotky společného?

Přemýšleli jsme, že ti nejrychlejší by si ze závodu měli odnést nejen trofej, ale především cennou vzpomínku, na kterou, když se podívají, vzpomenou si na Saar Challenge. Ti, co pokoří na své trase nejvyšší vrchol Žďárských vrchů Devět skal a postaví se na bednu, si letos nově odnesou krásné a ručně vyráběné poháry. Jejich finální podobu zveřejníme až bude vše doladěno do posledního detailu, pro představu ale tyto dvě fotografie dobře poslouží:).

Samozřejmostí též jako vždycky zůstávají pro všechny doběhnuvší do cíle finisherské medaile:)

Čas letí a před námi jsou již jen tři týdny do konce registrace.  … tak neváhajte:).

Zdraví Jakub.

› 2. srpna 2018

Ahoj Všem. Závod startuje za necelé dva měsíce a my přinášíme první informace pro závodníky a to konkrétně ohledně značení. Tak jak jste zvyklí z ostatních ročníků tak na trase HALF i LONG obdržíte podrobnou mapu i s textovým popisem celé trasy. S touto pomůckou nemůžete zakufrovat. Víme však to, že borci na celkové umístění mnohdy běží tak rychle, že mapu ani neotevřou Nejen pro ně jsme připravili nový systém značení. Po celé trase budou připevněny na stromech šipky označující směr trasy. Na těle šipky bude poté orientačně uvedena trasa, jež šipka označuje. Na obrázku je například šipka označující směr všech tří tras, jelikož první kilometry je cesta pro Vás všechny společná. Část trasy kde budeme předpokládat, že někteří závodníci proběhnou již za tmy, bude označena šipkami s reflexní vrstvou. Několik přeběhů po asfaltu, kde nebude možnost nikam umístit šipku bude toto značení nahrazovat křídový sprej. Zdraví Jakub.

› 29. května 2018

Jelikož jsou již pouhé tři dny do konce registrace s nejvýhodnější cenou, tak si dovoluji odtajnit novinku. Ten, kdo četl článek, tak polovinu již ví. Partnerem Saar Challenge se stal expert na sportovní výživu – Volchem.cz. Díky tomuto partnerství budete mít na občerstvovačkách kromě klasických švédských stolů připravený zajímavý sortiment sportovní výživy a každý účastník dostane i něco zajímavého do startovní tašky. Běžecké ponožky s logem závodu v ní samozřejmě i letos chybět nebudou Druhá skvělá zpráva je ta, že se rozhodl podpořit náš závod i Hudy Sport Pardubice. To, co jsme si společně připravili, včetně zajímavých cen, se dozvíte již velmi brzy!!! Zdraví Jakub.

› 11. května 2018

Saar Challenge - tři trasy, tři výzvy a do 31. května za nejlepší možnou cenu i s dárkem a pamětní medailí. Co více si přát. Zdraví Jakub.

› 1. května 2018

Rádi bychom Vám představili nového partnera projektu. Exkluzivní italskou sportovní výživu Volchem. Můžete se těšit na ceny pro vítěze a každý dostane i něco do startovní tašky. Na místě si budete moci i tuto výživu vyzkoušet a případně porovnat s tvou vaší 🙂

› 2. března 2018

Tímto dnem je otevřena registrace na letošní ročník. Brzy čekejte novinky, které zajisté oceníte. Zdraví Jakub.

2017

› 20. září 2017

Přinášíme Vám poslední hodnotné informace, po kterých věřím, že budete vše s předstihem vědět a nic Vás nepřekvapí. Vše se dočtete v přiloženém dokumentu. Mapy jednotlivých tratí jsou připravené též k nahlédnutí. Zdraví Jakub.

INFORMACE SAAR CHALLENGE 2017

 

› 19. září 2017

Představujeme Vám finální podobu medaile, kterou obdrží každý, kdo proběhne cílovou branou. Pro ty, kteří si archivují výsledky, bude jistě dobrou zprávou i to, že pro všechny bude připraven účastnický diplom. Zítra zveřejníme podrobné informace o závodu. Co Vás bude čekat, na co se připravit apod. Též vyvěsíme mapy jednotlivých tras, abyste si mohli trasu s dostatečným předstihem nastudovat. Stejné podklady poté dostanete při prezentaci.

› 11. září 2017

Už zbývá jen několik hodin do konce prezentace. V 22:00 dojde k uzavření registrace. Dlouhodobá předpověď hlásí i letos krásné počasí, tak doufám, že to páni meteorologové dobře vypočítali a my si užijeme opět pohodový závodní den. Zdraví Jakub.

 

› 7. září 2017

K dnešnímu dni hlásíme přes 160 registrovaných a tak kapacita závodu je skoro naplněna. Předem přihlášení se mohou těšit na startovní číslo se jménem, finisherskou medaili a běžecké ponožky. Vy co váháte, máte možnost se přihlásit do této neděle. Poslední možnost bude na místě v den závodu. Po ukončení prezentace se těšte na další informace. Představíme Vám, na co se můžete těšit na občerstvovačkách, jaké jídlo a pití Vás čeká v cíli, na co si dát na trati pozor a další užitečné informace pro to, abyste si náš závod co nejvíce ve zdraví a pohodě užili. Zdraví Jakub.

› 5. září 2017

S traťovým komisařem na zádech jsem kontroloval trasu, zda je vše v pořádku a na svém místě. Shodli jsme se na tom, že vše je tam, kde má být. Navíc dobrá zpráva! I pro ty, co se zaregistrují po 1. září, dokážeme zajistit ke startovnému zdarma běžecké ponožky. Velký dík za to patří firmě PVP a panu Chromému.

› 30. srpna 2017

Startovka se pomalu plní, na závod je v tuto chvíli přihlášeno 135 závodníků. Žďárské vrchy, v minulosti známe jako Saarer Berge (odtud název závodu) nejsou jen místem skalních masivů a lesů s obtížnými kamenitými výběhy a seběhy, jsou též místem nádherných luk, polí a otevřeného terénu s úchvatnými sceneriemi, které když vidíte na vlastní pohled, tak se Vám chce zastavit a jen tak žasnout. Posuďte sami, není tohle nádhera?

› 22. srpna 2017

Konečně jsem si proběhl v tréninkovém tempu trasu Saar Challenge - Half. Doprovod mně dělal ultramaratonec Zbyněk Tkadlčík, který si místní krajinu a profil moc pochvaloval. Z trasy jsem pořídil i několik záběrů. Cílem nebylo vytvoření reklamního, nýbrž autentického videa, na kterém byste z pohledu závodníka viděli, jakou přírodou a místy je trasa vedena. Pojďte se sami přesvědčit, jak jsou Žďárské vrchy úchvatným místem.

› 4. srpna 2017

Konečně jsem našel chvíli k tomu, abych s kamarády prošmejdil alternativní vedení některých pasáží Longu. Hlavní úkol byl takový, zaměnit lesní asfaltky za pravé trailové úseky - singletracky, úzké pěšinky a zajímavé výhledy. Myslím, že se nadmíru dařilo. Pokud se někteří obávali mála terénu, tak nyní nemusí. Trasa bude delší, ale zato těžší K nynějším 64km si přidejte 3km a jeden kopec navíc Doufám, že souhlasíte. O víkendu proběhnu ještě jeden úsek a plánované změny zveřejním. Zdraví Jakub.

› 10. července 2017

S největší pravděpodobností jsme jediný ultratrail v Čechách, který má tolik oceňovaných míst. Celkem je pro Vás připraveno 72 cen ve 21 kategoriích. Kromě účastnických medailí a běžeckých ponožek pro každého a dále krásných cen od našich sponzorů se snažíme vytvořit i cenu, která by odpovídala charakteru závodu. Vloni jsme měli připravené nerezové hrnky. Letos máme pro všechna vyhlašovaná místa krásné termosky. Každého z Vás rádi uvidíme na startu. Registrace je stále otevřená 🙂  Zdraví Jakub.

.

› 5. července 2017

Odtajňujeme podobu finisherské medaile pro letošní ročník. Konečně je to pořádná placka, kterou ve vitríně, poličce nebo držáku nikdo nepřehlédne. Teď už si ji jen zasloužit 🙂 Zdraví Jakub.
.

› 15. června 2017

Máme tu aktuální plakát pro letošní ročník. Těšte se opět na super trasu, pohodové zázemí, až 5 bohatě zásobených občerstvovaček, super chutné a zdravé jídlo v cíli, pivo, limonádu, nové větší a hezčí finisherské medaile, krásné ceny a běžecké funkční ponožky ke každému startovnému. Též přijímáme nápady, co všechno byste chtěli mít na občerstvovačkách a pomoc jestliže byste měli možnost vyvěsit na zajímavá místa plakáty či letáky. Též plánujeme společný trénink na trasách závodu, zájemci se mohou ozvat na mail nebo na FB stránku závodu. Zdraví Jakub.

› 15. června 2017

I když to tak nevypadá, tak stále pracujeme na tom, aby byl závod stále lepší, avšak ne za cenu ztráty pohodové atmosféry. V tuto chvíli ladíme nový design účastnických medailí. Budou větší a hezčí, tešte se zatím jen na fotku. Na krk Vám ji pověsím až po absolvování jedné ze tří tras Též kdyby měl někdo zájem o proběhnutí trasy, tak nejsem proti, dát společný trénink. Samozřejmě se zastávkou na občerstvení v jedné z místních hospůdek. Zdraví Jakub.

› 29. května 2017

Do této středy, 31. května máte možnost se registrovat za nejvýhodnější cenu. Ke startovnému dostanete navíc super běžecké funkční ponožky, účastnickou medaili a především pořádný sportovní zážitek a porci kilometrů!!! Ponožky se mnou uběhli přes 500 km a stále drží jako nové 🙂 Neváhejte tedy a přihlaste se na jednu z tratí Saar Challenge 2017. Zdraví Jakub.

› 24. březen 2017

Po ponožce verze č.1 tu máme finální podobu. První návrh byl super, ale byla to spíše ponožka treková než běžecká. Vydal jsem se tedy kousek za Třebíč do výrobny ponožek pana Chromého a koumali jsme, co by bylo pro Vás nejlepší. Chtěl jsem ponožku, která nejen dobře vypadá, ale hlavně bude kvalitní a každý z vás si ji tak rád vezme na trénink či závod. Výsledkem je krásná, vysoce funkční a lehce kompresní běžecká ponožka Doufám, že budete spokojeni. Zdraví Jakub.

› 10. února 2017

Tak jako každý rok jsem chtěl přjít i pro letošní ročník s něčím novým, co by všem účastníkům udělalo radost a akci vyzdvihlo mezi „zapamatovatelné“ závody. Již od začátku nám v tomto úsilí pomáhá jídelna Pohanka, která stravování na závodě vyšvihla do jiné kategorie, jen díky ní jsme měli možnost nahradit klasické těstoviny nebo guláš něčím výjimečným. Minulý rok přibyly přírodní dřevěné účastnické medaile. Tento rok se zase dostáváme o level výše. Velmi rád Vám oznamuji, že kdo se zaregistruje v online registraci – do 1. září, tak kromě tradiční finisherské medaile v cíli si již z prezentace odnese funkční běžecké ponožky v designu Saar Challenge. Znáte to sami, triček máte plnou skříň, ale ponožek je vždy nedostatek Mějte se všichni pěkně. Ahoj Jakub.

› 2. února 2017

A je to tu, naše nová sportovní akce. Kdo má kolo a udrží se na něm, tak je zván Prosíme o sdílení, ať se o závodě dozví co nejvíce sportovců. Více o akci na www.race4u.cz. Ahoj Jakub.

› 21. ledna 2017

Krátká vzpomínka v mrazivých dnech od Honzy Janči: "Mohlo by být už léto, třeba pro "Zahradní SAAR párty na Karlštejně", lehký 48 km výklus, pak ještě 16 km trochu zabrat a je to, anebo tak něco..." My už se také těšíme a brzy čekejte novinky Ahoj Jakub.

ZDE

› 31. prosince 2016

Milí přátelé, dnešek je posledním dnem tohoto roku a tímto bych chtěl Vám všem poděkovat, a když říkám všem, tak všem – běžcům, jejich doprovodům, partnerům, kamarádům, co mně pomáhají, a rodině, která mě podporuje a často musí vydržet mé nálady. Saar Challenge vznikl v mé hlavě jako nápad a jsem moc, že se podařil realizovat a stal se příjemnou, pohodovou akcí, kde se setkávají stejně naladění běžci. Jsem moc rád, že se závodu daří a v příštím roce proběhne již 3. ročník.

V následujícím roce startujeme nový multisportovní projekt „Race4u“, který sdružuje všechny závody pořádané námi. Nabízí především běžecké akce, ale v následujících letech chceme uspořádat i zajímavý triatlon. Ty, co rádi jezdí na kole, bych rád pozval na terénní duatlon, který proběhne na konci dubna ve Slatiňanech u rozhledny Bára. Dal jsem si záležet na tom, aby trať pořádně prověřila Vaše schopnosti Takže pokud nemáte do Pardubického kraje daleko, jste na všechny naše akce upřímně zváni.

Mějte se všichni pěkně, oslavte poslední den v roce, jak se patří, ……….a ahoj Jakub.

2016

› 27. září 2016

Fotografie ze závodu jsou nově dosputné v galerii.


› 25. září 2016

Máme neděli a je den po závodě. Chci Vám všem poděkovat za účast a za to, že jste závod pozvedli o úroveň výše. Doufám, že jste si Saar Challenge všichni užili a nic Vám nechybělo. Určitě zveřejním detailnější report ze závodu, ale až za pár dní. Bohužel pro organizátory práce nekončí v den akce 🙂 Těšte se na skvělé fotky dokumentující atmosféru závodu.

Jestli se Vám závod líbil, budeme rádi, za jakoukoliv pozitivní recenzi jak mezi svými přáteli, tak i třeba formou reportáže - pokud máte možnost. Ohlédnutí za závodem je vždy lepší z ruky závodníka než pořadatele. Příští rok v září se budeme opět na všechny těšit a pevně věřím, že i díky Vám nás bude zase o trochu více.

Mějte se pěkně a jsem rád, že jsem Vás mohl poznat 🙂 Zdraví Jakub.


› 20. září 2016

Jak již víte tak Royal Bay připravil krásné ceny pro vítěze kategorie LONG. To ale není vše. Každý závodník obdrží poukaz na 20% slevu na jakékoliv zboží od firmy Royal Bay a to se vyplatí 🙂 Zdraví Jakub.


› 13. září 2016

Dobré odpoledne, zítra jdou do výroby Vaše startovní čísla, takže máte poslední šanci si zkontrolovat své jméno na startovce zda je není s překlepem, bez háčků, čárek nebo naopak s přebytkem diakritiky J Zdraví Jakub a za nedlouho na viděnou.


› 10. září 2016

Dnes v 0:00 byla ukončena online registrace. V tuto chvíli bude možné se přihlásit pouze v kanceláři závodu v pátek 23. září od 17:00 – 19:00 a v den závodu, 24. září, od 6:00 (registrace končí vždy hodinu před danou trasou).

Startovní listina k nahlédnutí ZDE


› 9. září 2016

Je to tu. Dnes o půlnoci dojde k uzavření startovky. Od této doby budou na startovce ti závodníci, kteří zaplatili startovné v termínu. Pokud se někomu platba opozdí z důvodu víkendu, tak bude doplněn ještě v průběhu pondělí. Též prosíme po uzavření startovky, nejlépe během víkendu o překontrolování svých údajů – jména, ročníku, případně názvu klubu či sportovního oddílu. To z toho důvodu, že se Vám budou vyrábět čísla se jmény a neradi bychom Vám předávali číslo se zkomoleným jménem.

Běhu zdar. Zdraví Jakub.


› 7. září 2016

Necelé tři dny do konce online registrace a v tuto chvíli je na startovce přes 150 závodníků. To je krásná zpráva a též i závazek usilovně pracovat do poslední chvíle na tom, aby bylo vše perfektní, a vy jste si tak mohli užít krásný závod se vším všudy. Uzavřená startovka bude zveřejněna v pondělí. Pro opozdilce či nerozhodné bude možnost se přihlásit na místě 🙂

Zdraví Jakub.


› 2. září 2016

Mnozí z Vás se ptají na možnosti ubytování v místě závodu. Zde uvádíme seznam možného ubytování.

Turistická ubytovna Hlinsko

Další ubytování v Hlinsku

Ubytování v nedalekém okolí


› 26. srpna 2016

Slibované informace pro ty, co se cítí bojovat o stupně vítězů, jsou tu.

Vítěze jednotlivých kategorií čekají krásné dřevěné medaile, které jsme se snažili ladit do charakteru závodu. Samozřejmě účastnické (taktéž dřevěné) medaile budou připraveny pro Vás pro všechny, kteří v řádném limitu protnete cílovou pásku a zaregistrujete se do konce online prezentace, jež končí 9. září. (od 9. září se budete moci registrovat již pouze na prezentaci v místě závodu.)

Medaile pak samozřejmě budou doprovázet věcné ceny, a že jich není zrovna málo. Pro první běžce v kategorii Long jsou připraveny poukázky v hodnotě 900,- Kč na nejvyšší řadu lýtkových návleků od ROYAL BAY - Royal Bay Extreme - a úžasné držáky na Vaše medaile od CZECHDEC. Ti z Vás, co obsadí druhá a třetí místa, pak potěší piva od pivovaru Rychtář či úžasné bezlepkové či celozrnné chleby od Jídelny Pohanka, dále výrobky od mlékárny Tatra, ekologické outdoorové lahve a další ceny. Všichni vyhlášení pak od nás dostanou nerezové hrnky s logem závodu.

Hlavní cenu pro absolutně nejrychlejšího běžce a běžkyni na dlouhé trase poskytla firma AUTO IN. Nejedná se o nic menšího, než o víkendové zapůjčení automobilu Ford!

Takže trénujte, máte se na co těšit 🙂 Všem partnerům velmi děkujeme za jejich podporu.

Zdraví Jakub.


› 24. srpna 2016
Rádi bychom Vám představili nového partnera závodu – společnost CZECHDEC jež se specializuje na výrobu velmi kvalitních nerezových držáků pro Vaše medaile, které budou čekat i na vítěze v kategorii LONG. Jedná se o ojedinělý a originální produkt vyráběný v České republice. Společnost se specializuje na produkty pro Vaše medaile z běžeckých, triatlonových, plaveckých či bikových závodů.

V této chvíli můžete též využít speciální akce, při které po zakoupení držáku získáte startovné na Vámi zvolenou trasu zdarma. Nabídka platí do konce online prezentace – tedy do 9. září.


 4. srpna 2016
Pokud chcete znát ihned veškeré novinky o závodu či jeho přípravách, sledujte nás na Facebooku.


› 29. července 2016
Jak se patří na závod v přírodě, tak se i medaile ponesou v tomto duchu. Prozradíme jen to, že nebudou kovové, ani plastové, ani z Číny, ale od pana truhláře z dílny pod Žďárskými vrchy. 🙂 Navíc medaile nemáme jen pro vítěze, ale pro každého z Vás kdo protne cílovou pásku a zaregistruje se do 9. září.


› 20. července 2016
Krajina Vysočiny mě bude vždy dojímat a vyvolávat pocity dobrodružství. Pokud znáte Žďárské vrchy tak mně dáte za pravdu. Pokud ne, tak zde se můžete podívat na nový a krásný dokument České televize, který Vám tyto místa představí. Pokud Vás tato krajina osloví, tak v září máte jasný sportovní plán - trasa závodu vede skoro všemi představenými místy 🙂 Startovka se pomalu plní a tak věřím, že se i letos se Žďárské vrchy otřesou pod vašimi trailovkami 🙂 Zdraví Jakub.

video_saar02

› 16. května 2016
Ultramaratonec a extrémní sportovec Dvořák Štěpán a kamarád Filip Moravec a si dali soukromý trailový maraton v místech našeho závodu. Díky jejich videu se můžete podívat do srdce Žďárských vrchů i tam, kam Vás náš závod zanese. Děkujeme kluci.


› 13. května 2016
Každý kdo se přihlásí do data uzavírky online přihlášek (9. září.) a úspěšně dokončí jednu ze tří tras, obdrží v cíli originální medaili „Saar Challenge Finnisher“. Jen pro ingformaci, ještě 14 dní je možnost startovat na Saar Challenge za nejlevnější možné startovné.


› 10. května 2016
Rádi bychom Vám představili jídelnu Pohanka z Pardubic - experta na zdravou a kvalitní stravu. I tento rok na Vás bude v cíli čekat jejich vynikající jídlo. Dlouhé běhy jsou o nadstandardních výkonech a tak tělo požaduje v cíli i nadstandardní stravu. Jídelna pohanka Vám toto s přehledem zajistí.


› 3. května 2016
Zvýhodněné startovné platí do 31. 5. a svou výší je jedno z nejlevnějších v ČR v porovnání s podobnými závody. Snažíme se ze všech sil pro Vás udělat maximum 🙂 Zdraví Jakub.


› 27. dubna 2016
Jsme hrdí, že Vám můžeme představit nového partnera závodu - společnost Aries - specialistu na kompresní podkolenky Royal Bay. Jejich výrobky budou čekat v cíli na nejrychlejší běžce skrz Žďárské vrchy.


› 12. dubna 2016
O krásné přírodě Žďárských vrchů byl natočen i pořad Českou televizí. Možná Vás naláká na to, abyste se v těchto končinách proběhli i vy 🙂