2020

› 23. září 2020

Běhu zdar. Na dnešní start 10. K9 se sešlo 108 běžců, počasí nám přálo, a tak si snad každý dnešní odpoledne užil. A jak koukám, stihli jsme to za pět minut dvanáct. Teď na 14 dní pouze venkovní akce do 50 lidí. My naštěstí startujeme až za 3 týdny, a tak doufám, že 14. října se budeme moci setkat v příznivější době. Každopádně výsledky jsou již dostupné zde na webu K9, stejně tak jako fotky, diplomy a bodovačka poháru. Přeji všem pevné nervy a ahoj. Zdraví Jakub.


› 9. září 2020

Dobrý večer, Vám všem. Velká cena Kunětické devítky je za námi. Na start se postavilo 145 závodníků. Pro mnohé bylo tepleji než by chtěli a s nimi souhlasím. Dnes to byla letní K9 se vším všudy. Doufám, že jste si dnešní odpoledne užili a opět se uvidíme na další již „klasické“ K9. Výsledky jsou již dostupné na webu závodu. Fotky, bodovačka a diplomy budou připraveny během zítřka. Zdraví Jakub.


› 26. srpna 2020

Běhu zdar. Výsledky dnešní K9 jsou již dostupné v sekci výsledky. Dnes i přes předpověď silného větru se na startu sešlo 124 závodníků. Moc děkujeme za krásnou účast 🙂 Fotky, diplomy a bodovačka poháru bude dostupná během zítřka.

Mějte se krásně a opět se uvidíme 9. září, kdy odstartuje Velká cena Kunětické devítky. Do poháru K9 se budou násobit body koeficientem 1,5, navíc je Velká cena vyhlášena i jako individuální závod, kde můžete bojovat o krásné ceny a medaile. Pozor od září startujeme již v 17:00!!! Zdraví Jakub.


› 25. srpna 2020

Ahoj Vám všem. Zítra odstartuje 8. Kunětická devítka a poslední ostrý test před Velkou cenou 🙂 Čeká nás konečně dobré počasí, 23 stupňů a jasno. Ideální teploty na dobrý sportovní výkon a hezky strávené středeční odpoledne. Těšíme se na Vás. Zdraví Jakub.


› 13. srpna 2020

Ahoj Vám všem, výsledky, bodovačka poháru i fotky jsou již k nahlédnutí zde, na webu K9. Zdraví a na další K9 se těší Jakub 🙂


› 12. srpna 2020

Běhu zdar, v dnešním tropickém pozdním dopoledni, je vítěz každý, kdo se zúčastnil. Bylo to hodně náročné, ale i přes to se na start postavilo 131 závodníků. Děkujeme, že jste dorazili. Výsledky jsou již dostupné v sekci výsledky. Fotky, bodovačka poháru a diplomy se budu snažit dodat během zítra, pokud by to náhodou nedopadlo, omluvte mě, jsem s rodinou na dovolené 🙂 Mějte se krásně a na další K9, která proběhne 26. 8. ahoj. Zdraví Jakub.


› 30. července 2020

Běhu zdar. Bodovačka poháru K9, diplomy, tak i fotky jsou dostupné v příslušných sekcích. Příští K9 startuje 12. srpna, takže každého, kdo nebude na dovolené, rádi přivítáme 🙂 Mějte se do té doby krásně. Zdraví za celý team K9 Jakub.


› 29. července 2020

Ahoj Vám všem. Další závod K9 je minulostí. Na start postavilo 146 závodníků a doufám, že si dnešní odpoledne každý užil. Výsledky jsou dostupné v sekci výsledky. Fotky, diplomy i bodovačka poháru bude klasicky dostupná během zítřejšího dopoledne. Další závod se uskuteční 12. srpna. Běhu zdar! Zdraví Jakub.


› 16. července 2020

Dobré ráno. Výsledky poháru K9, fotografie a diplomy naleznete v příslušných sekcích. Sejdeme se na další K9, která proběhne 29. července 🙂 Mějte se do té doby krásně a užívejte léta. Jak jsem slíbil tak i činím. Letos Velká cena Kunětické devítky proběhne! Termín je v klasické době K9 a to v příznačném datu 9. září. Veškeré informace naleznete zde či na FB. Zdraví Jakub.


› 15. července 2020

Dobrý večer Vám všem. Jsem moc rád, že i v prázdninových dnech je na K9 živo 🙂 Dnes na obou tratích odstartovalo celkem 132 běžců. Moc děkujeme, že jste dorazili a opět s výbornou náladou. Moc jsme si to užili. Mějte se krásně a zítra dopoledne čekejte bodovačku poháru, fotky a diplomy. Výsledky jsou dostupné na webu K9 již nyní.  Zdraví Jakub.


› 15. července 2020

Ahoj Vám všem, dneska nás čeká další závod K9. Čekejte příjemnou teplotu, zataženou oblohu a především pohodovou atmosféru, tak jako vždy. Prezentace probíhá 17:00 – 17:50 a startujeme dlouhý okruh v 18:00 a krátký v 18:02. Těšíme se na Vás. Zdraví Jakub.

PS.: Velká cena Kunětické devítky bude 👍 Zítra čekejte zveřejnění data.


› 25. června 2020

Dobré ráno Vám všem. Tak bodovačka poháru, diplomy a též i fotky naleznete již nyní na webu K9. Mějte se krásně, užívejte léta a sportu zdar 🙂 Zdraví Jakub.

PS.: Kdybyste si v záři chtěli zaběhnout něco delšího a více v terénu tak mrkněte na náš závod v Hlinsku, jež pořádáme 19. září. Kdo nezná tak závod vede krásnou krajinou Žďárských vrchů. Trasy jsou tři 21, 42 a 70km 😉 Odkaz na stráky zde: WWW.SAARCHALLENGE.CZ


› 24. června 2020

Dobrý večer Vám všem. Čtvrtá K9 je za námi. Závodu se zúčastnilo 164 běžců, 70 na krátkém a 94 na dlouhém. Počasí bylo ideální a dle vás ani moc bláta nebylo 🙂 Výsledky jsou již dostupné v sekci výsledky. Bodovačka poháru, fotky a diplomy ke stažení budou dostupné během zítřejšího dopoledne. Mějte se krásně, přeji pohodový vstup do letních měsíců, a když budete poblíž, doražte na 5. K9, jež se bude konat 15. července. Zdraví Jakub.


› 24. června 2020

Dobré ráno Vám všem, dnes v 18:00 odstartuje 4. Kunětická devítka. Vše nahrává tomu, že si opět užijeme pohodové sportovní odpoledne. Prezentace probíhá od 17:00 do 17:50. Těšíme se na Vás 🙂 Zdraví Jakub.


› 11. června 2020

Dobré ráno Vám všem. Bodovačka poháru, diplomy a stejně tak i fotky, to vše je již připraveno k nahlédnutí. Mějte se krásně, užívejte sportu, sluníčka a za 14 dní ahoj. Zdraví za celý tým K9 Jakub.


› 10. června 2020

Dobrý večer, Vám všem. Dneska bylo celý den počasí jako na houpačce i při závodu se nám nevyhnul déšť. Jak však koukám do výsledků, tak běžci K9 nejsou žádná ořezávátka a déšť jim zjevně nevadí 🙂 Na start se totiž postavilo 167 běžců! Doufám, že jste si závod opět užili stejně jako my. Moc se na Vás těšíme opět ve středu za 14 dní – 24. června.

Výsledky jsou již dostupné v sekci výsledky. Fotografie a bodovačka poháru bude přidána zítra dopoledne. Kdybyste měli zájem i o něco trochu drsnějšího, koukněte na náš trailový závod Saar Challenge.  Startujeme 19. září v Hlinsku a do konce tohoto týdne máme nejlevnější vlnu startovného. Více na www.saarchallenge.cz.

Běhu zdar, zdraví Jakub.


› 10. června 2020

Ahoj Vám všem. Při pohledu z okna a s přihlédnutím k předpovědím z minulých dní, jež se úplně míjely s realitou, bude nejlepší se na vlastní kůži přesvědčit, zda na dnešní K9 nám bude opět přát počasí či nikoliv. Já sázím na to, že se nám déšť vyhne 🙂 Prezentace probíhá od 17:00 do 17:50 a start 3. K9 bude u dlouhého okruhu v 18:00 a v zápětí odstartuje okruh krátký. Těšíme se na Vás. Zdraví Jakub.

› 28. května 2020

Ahoj Vám všem. Fotky, bodovačka poháru a krásné nové diplomy ke stažení jsou dostupné již v příslušných sekcích. Než se s Vámi rozloučím, rád bych Vás pozval na jednu netradiční a krásnou běžeckou akci, kterou pořádá můj kamarád Libor Kožíšek. Nutno podotknout, že Libor nás se svou ženou podporují prostřednictvím svého obchodu HUDY sport Pardubice při pořádání krásné běžecké akce Saar Challenge za což jim patří velké díky!

Co se týče závodu. Startuje se 8. června a běží se za sebou 4 dny v Krkonoších, na výběr jsou vždy 3 trasy rozdělené podle obtížnosti, co máte sebou s tím i po celou dobu běžíte. Spí se v horských chatách a tím, že je akce pořádána v pracovní dny, tak se nemusíte bát zástupů turistů a navíc podpoříte krkonošské Boudy! Veškeré další info se dozvíte na https://1url.cz/XzGCW

Běhu zdar a 10. června opět na startu 3. Kunětické devítky! Zdraví Jakub.


› 27. května 2020

Dobrý večer Vám všem. Druhý závod K9 máme úspěšně za sebou. Nejen, že jsme si všichni dnešní odpoledne užili, ale dokonce jsme přepsali společně historii závodu. Dnes se totiž na start postavilo celkem 172 běžců, a to je nejvíce za sedm let existence K9. Mám z toho upřímnou radost a mám radost též i z toho, že se nachází stále noví běžci, kteří na náš závod zavítají. Co dál? No snad atakovat tu dvoustovku 😀 Hlavní ale je to, aby stále mezi námi panovala ta pohoda a dobrá nálada, která pro mě činí K9 tak výjimečnou.

Výsledky závodu jsou dostupné již v sekci výsedky. Fotky, bodovačka poháru a nová verze diplomů budou dostupné během zítřka.

Běhu zdar, mějte se krásně a 10. června opět na shledanou. Za celý team K9 zdraví Jakub.


› 15. května 2020

Běhu zdar. Zítra odstartuje 2. Kunětická devítka. Start už konečně, jak ho známe. Dlouhý okruh v 18:00 a krátký v 18:05. Prezentace bude otevřena od 17:00. Počasí bude po několika deštivých dnech pro běh jako stvořené 🙂 Moc se na vás těšíme. Zdraví Jakub.


› 15. května 2020

Běhu zdar. Před chvíli jsem vyslechl záznam dopoledního rozhovoru ministra zdravotnictví. Podle jeho sdělení se v poslední fázi rozvolňování, tj. od 25. května se budou moci pořádat akce do 300 osob. Od 8. 6. se počet zvýší na 500 a od 22. 6. na 1000 osob. To je zatím maximum, které je akceptovatelné za předpokladu příznivé epidemiologické situace.

Co z toho plyne pro nás? Pro nás z toho plyne to, že se příští K9 sejdeme již v klasickém režimu. Tj. oba okruhy budou startovat po sobě s 5 minutovým rozestupem. Start dlouhého kruhu v 18:00 a krátkého v 18:05. Prezentace bude probíhat od 17:00 do 17:50. Tímto doufám, že se navracíme k normálu 🙂

I když budou od 25. 5. roušky až na výjimky plošně zrušeny, tak stále platí pravidlo 2 metrů. To znamená, že při prezentaci prosíme mít roušky. Při závodě je mějte prosím u sebe, pokud by nebylo možné dodržet 2 metrový rozestup mezi vámi a případnou veřejností, kterou můžete potkat na trase.

Zdraví Jakub.


› 14. května 2020

Dobré ráno, Vám všem. Výsledky do celkového pořadí poháru K9 i fotografie jsou přidány. Mějte se krásně a za 14 dní pod Kunětickou horou ahoj. Zdraví Jakub.

PS.: Pokud byste měli zájem o permanentky prosím, pište mně na mail ktspardubice@seznam.cz vše vyřešíme takto, bohužel na prezentaci na to není dostatek prostoru. Děkuji za pochopení.


› 13. května 2020

Běhu zdar, tak otvírák pod Kuňkou máme úspěšně za sebou – i když s měsíčním posunem a s nutnými opatřeními. Doufám však, že i tak jste si závod užili. Jsem moc rád, že jste všichni dorazili, jak vy, se kterými se známe řadu let, tak i vy, jež jste na K9 dorazili poprvé. Na start se Vás postavilo na 160 – 67 běžců na krátký okruh a 93 na okruh dlouhý! Výsledky jsou již dostupné. Fotky a bodovačka poháru budou dostupné zítra. Další závod nás čeká za 14 dní. Prosím, sledujte aktuality na webu nebo naši stránku na FB. Může se stát, že příště budeme startovat v tomto režimu nebo se rozvolní situace tak, že přistoupíme k našemu klasickému modelu


› 11. května 2020

Běhu zdar. Středa se blíží. Sice se ochladí, ale nijak výrazně a na běh vlastně ideální jarní počasí. Start krátkého okruhu bude v 17:00 a dlouhého v 18:00 (vše potřebné se dočtete o příspěvek níže). Ti co si objednali permanentky tak je budou mít i s číslem připraveni na prezentaci. Pokud by chtěl ještě někdo připravit permanentku na celý ročník s výběrem čísla, můžete mně ještě napsat na ktspardubice@seznam.cz. Moc se na Vás všechny těšíme. Jakub a celý team K9.


› 5. května 2020

Ahoj Vám všem. Přinášíme vám aktuality ohledně závodů K9.

Vzhledem k tomu, že od 11. května vláda povolila akce do 100 lidí, přistoupili jsme k této informaci takto. Start prvního závodu proběhne v řádném termínu, a to ve středu 13. května.  K9 v klasické podobě sice není možné realizovat, jelikož přesahujeme limit 100 účastníků, takže po dobu nařízeného limitu, rozdělíme starty běžeckých okruhů.

Start krátkého okruhu proběhne jako start v zimním režimu, tj. v 17:00 a jeho prezentace bude od 16:20 – 16:55.

Start dlouhého okruhu bude poté v klasickém čase, tj. v 18:00  s prezentací od 17:30 – 17:55.

Proto, abychom se v prostoru startu a cíle nehromadili, bude přístřešek využíván výhradně jako místo prezentace (prosíme, aby se dostavili pouze závodníci bez doprovodu). Po doběhnutí, zamávání si na pozdrav a letmém rozloučení opustí závodníci cílový prostor.

Doufám, že tato opatření skončí nejpozději prázdninami anebo navýšením počtu startujících do 200 lidí. Poté tyto kroky budeme moci opustit. O všem vás budeme řádně informovat jak na FB, tak na webu v sekci aktuality. Proto se prosím včas od časech a podmínkách startů na uvedených adresách informujte. Každopádně je skvělé, že můžeme K9 od května, alespoň v tomto režimu realizovat.

Proto, abychom dodrželi 12 závodů seriálu K9, přidáme do prázdninových měsíců i druhý závod, tak jako je tomu v ostatních měsících. Nové dva termíny budou 15. července a 12. srpna. Tím pádem, pokud se nic nezmění, proběhne finále v nezměněném termínu a vše proběhne tak, jak má, jen s měsíčním zdržením.

Prosíme, dorazte na první prezentaci včas, abychom nemuseli posunovat časy startů, nebo aby, pozdní závodník nezůstal neodprezentován. Důležitá informace k počtu startujících je: Pokud jeden z okruhů přesáhne limit 96 startujících, nemohou být další závodníci připuštěni na start (proto choďte včas, avšak nebojte se, nad tento počet závodníků na jednom okruhu jsme měli historicky cca 4x).

Při prezentaci a styku s ostatními osobami musí mít všichni roušky, při samotném běhu závodnici nikoliv – upřesnění viz níže.

Prosíme dále o respektování všech nařízení, tak aby nedošlo ke komplikacím a případným sporům mezi vámi sportovci a veřejností či samozvanými neinformovanými ochránci zdraví. Níže uvedená pravidla jsou v souladu s rozvolňováním opatřením ve sportu platné od 11. května a výkladovým stanoviskem Národní sportovní agentury:

  • Prostor prezentace bude výhradně sloužit pro potřeby prezentace. Prosíme, ať přistupují pouze závodníci bez doprovodu a s rouškou či jinou ochranou dýchacích cest. Organizátoři budou mít po celou dobu akce roušku.
  • Limit účastníků je 96 osob na okruh.
  • Sportovci nemusí mít při sportování nasazenou roušku tj. na startu i během závodu, avšak po celou dobu akce (tj. i samotného běhu) budou mít u sebe ochranu dýchacích cest (roušku, tunel apod.), pokud by nebylo možné dodržet mezi ostatními osobami /veřejností/ na trati či v zázemí odstup dva metry. Prosíme mít připravenou roušku i během přechodu z prezentace na start (kvůli veřejnosti).
  • Pitný režim bude zrušen.
  • Po proběhnutí cíle prosíme o opuštění cílového prostoru.

› 1. května 2020

Ahoj Vám všem, výsledky Individuální výzvy zpracováváme a brzy zveřejníme finální podobu. Též jsme chtěli vymyslet i něco individuálního na květen, ale vzhledem k prohlášení Vlády již na květen chystáme, hádejte co? Čekejte brzy info 😀 Zdraví Jakub a brzy na viděnou.


› 1. května 2020

Dobré odpoledne Vám všem,

jsem moc rád, že Individuální výzva se o tomto víkendu pořádně rozmohla. Všem účastníkům gratuluji! Navíc pro ty, jež jsou dobří běžci a nebo pro ty jež hledají další výzvy, mám projekt jež nese název SUB60mi 😀 V čem spočívá? V tom, že pod 60 minut uběhnete oba okruhy (dlouhý i krátký) v kuse, tj. počítá se i seběh z cíle na start druhého okruhu. Okruhy se běží v pořadí dlouhý a poté krátký. Pilotním běžcem jsem byl já a poté prvním oficiálním finisherem Marek Žampach a celkovým časem 57:03. Tak kdo si na to další troufne? PS.: Není to zadarmo 😉

Mějte se pokud možno krásně a doufám, že v červnu se již v jakémkoliv možném režimu potkáme.

Zdraví Jakub.


› 23. dubna 2020

Ahoj Vám všem. Za týden končí první kolo Individuální výzvy K9 a zde jsou průběžné výsledky 🙂 Jen prosím, ti, kteří nemají Stravu ani Garmin, ať mně výsledky výhradně zasílají na mail – ktspardubice@seznam.cz. Dohledávat výsledky po K9 nebo osobním messengeru či pod příspěvky je pro mě trochu nepřehledné a může se stát, že někoho opomenu. V tomto případě prosím o kontakt a vše napravíme. Držte se a běhejte, jelikož neběháme kvůli závodům, ale kvůli nám samým! Běhu zdar, Jakub.


› 7. duben 2020

Běhu zdar a v této době tomu individuálnímu obzvlášť. Na čase je vyhlásit pořádnou soutež a tak Vám představuji:
 
Tak jak se situace vyvíjí, tak je více méně jasné, že určitě do začátku května se neuvidíme. Naštěstí můžeme běhat jako jednotlivci a proto jsem si pro Vás připravil překvapení 🙂 Vyhlašuji individuální závod na tratích Kunětické devítky. Kdo má chytré hodinky, tak jsou v článku uvedeny odkazy na segmenty. Jsou obsažené jak v Garmin Connect tak v Strava. Konečně si mohu také na K9 alespoň takto s vámi zazávodit 😉

Kdo nemá výše uvedené možnosti tak případně stačí stopky. Vyfotit čas a poslat fotku ZDE pod tento příspěvek na FB. Věřím, že není mezi námi nikdo kdo by podváděl a proto budeme i takto uvedenému času věřit (PS.: vedu si statistiky, tak extrémní zlepšení bude velmi podezřelé 😉 )


Dle informací je červená turistická opět přístupná pro veřejnost, pouze se na ní odbočuje pár metrů před původní cestou. Trasa závodu tedy povede tudy.


Soutěž je vyhlášena od 8. dubna do 30. dubna – časy budu ze všech míst shromažďovat a postupně vyhodnocovat. Startovné se samozřejmě neplatí, ale pokud byste chtěli svým startem přispět, tak budu moc rád, když pošlete nějakou korunu na konto Maxíka, super kluka trpící těžkou nemocí. Dochází mu čas, doba mu nepřeje a já si nedovedu představit, že by se to nedotáhlo k dobrému konci. Více zde: www.pribehmaxika.cz nebo Maxik_SMA .

Držte se, mějte se pokud možno dobře a snad brzy pod Kuňkou na shledanou. Zdraví Jakub.

Strava segment:

Dlouhý okruh: https://1url.cz/9zoyo
Krátký okruh: https://1url.cz/qzoyN

Garmin segment:

Dlouhý okruh: https://1url.cz/izoyW
Krátký okruh: https://1url.cz/Hzoyi

Trasy ke stažení v .gpx pro nováčky
https://1url.cz/szoyH


› 2. duben 2020

Ahoj kamarádi, přátelé a příznivci K9,

situace je taková jaká já je a dá se nyní jen akceptovat. Do 11. dubna platí nouzový stav. Nyní se jedná o prodloužení o další měsíc tj. do 11. května. Kdy se budou moci pořádat sportovní akce, nevíme… Tím pádem je vhodné napsat, jak se bude letos K9 vyvíjet. Máme několik scénářů. Pokud budeme moci začít v nějakém režimu od května, tak se cca nic měnit nebude a K9 by proběhla celá – tj. 12 závodů s tím, že by se do prázdnin vložil ne jeden ale vždy dva závody v měsíci, jak tomu klasicky bývá a tím by se pokryla absence závodů v dubnu. Pokud bude omezení trvat déle, tak se budeme muset asi uskromnit. Vzhledem k vyvíjející se situaci, kdy ani Vláda neví, co má dělat, necháme v tomto ohledu rozhodnutí na později, poté co budeme mít validní informace.

Termíny však zůstávají stejné, tj. jede se podle termínovky na webu a 1. K9 začne, až dostaneme povolení.

Budu doufat, že nás omezení nebude limitovat moc dlouho, avšak plně podporuji a souhlasím s tím, že zdraví je přednější. Důležité je, že se alespoň můžeme individuálně hýbat. Díky tomu čekejte ze strany K9 malou výzvu, ne-li soutěž 🙂  Informace zveřejním do konce tohoto týdne.

S pozdravem a s přáním hodně zdraví a pozitivní mysli, přeje za celý team K9 Jakub.

ARCHIV