BYDLIŠTĚ: Pardubice, Česká republika
KONÍČY: Pořádání závodů, rodina, treky
MOTTO: Co bolí, to sílí

PÁR SLOV O MNĚ

Soustavně a pod vedením jsem začal sportovat v 15 letech. Tehdy jsem nastoupil do cyklistického teamu Rockmachine Cyklomax. Několik let jsem závodil v MTB Maratonech a XC. Po nějakém čase jsem si uvědomil, že bych se chtěl posunout dále a tak jsem hledal pro sebe novou výzvu. Po 5 letech jsem ukončil závodění na bajkách a postavil se na svůj první terénní triatlon – ČP Xterra v Praze. Byl z toho první flek a dojem, že jsem pro sebe našel ideální sport. Spojení triatlonu s horskými koly bylo skvělé. V několika dalších letech jsem startoval na mnoha závodech jak v ČR, tak v zahraničí. Stál na bedně na Xterra Austria, ČP Xterra Špindlerův Mlýn, byl celkově 2 v celkovém hodnocení ČP Xterra atd. Místo toho abych si zapisoval v této disciplíně další úspěchy a těšil se ze své výkonnosti tak jsem začal opět pokukovat po další výzvě. Tou se stal ½  Ironman. Díky přesedlání z MTB na silnici jsem věděl, že se nemohu se soupeři prozatím rovnat. To mně ale nevadilo a já se postavil se svou hliníkovou silničkou na start legendárního Czechmana, svého prvního ½ IM. Zážitkem jsem byl unešen. Bylo rozhodnuto. Od té doby jsem se polovičním distancím věnoval na plno.  V roce 2016 jsem startoval na svém prvním Ironmanu. Tím bylo Mistrovství Polské republiky v dlouhém triatlonu. Zde jsem se umístil na celkovém 5. místě. Toto místění vnímám jako největší úspěch kariery. Ve stejný rok se ze mě stal hrdý a šťastný táta. Tímto okamžikem se dostal triatlon částečně na vedlejší kolej, ale přesto se snažím trénovat na maximum. Netrpělivě však čekám na okamžik, až malý trochu povyroste a já začnu vychovávat malého triatleta 🙂

Od roku 2014 též organizuji závody sdružené pod názvem Race4u. Jedná se o závody v běhu, duatlonu a triatlonu na území Pardubického kraje. Kdo má zájem se podívat či si některý se závodů vyzkoušet ať klikne vlevo nahoře na logo 🙂