4. 6. 2018 – CZECHMAN

Tuto sobotu, tak asi jako všichni triatleti v ČR jsem se postavil na start MČR v ½ Ironmanu – Czechman. Byl to letos můj první závod a celou přípravu jsme s trenérem směřovali k tomuto dni. Vše vypadalo slibně, ale 10 dní před startem jsem onemocněl a táhlo se to se mnou až do závodu. Na start jsem tedy nastupoval s myšlenkou, že se uvidí, buď to pojedu na zážitek, nebo na výsledek. Trochu mě potěšil kamarád Pavel Kašpárek, který za svou dlouholetou kariéru utrousil poznámku, že po nemoci vždy zajel super výsledek. Tak alespoň jedna vzpruha.

Předzávodní příprava proběhla v pohodové atmosféře pokecali jsme s Ondřej Pleskot, Martin Hrubý a Marek Pavelka, který si dal od delších tratí voraz a byl předjezdcem první ženy. Nasoukat se do gumy, postavit se do první lajny a hurá na to. Plavání jsem chtěl napálit. Bohužel se tak nestalo. Dostal jsem se mezi dva neústupné závodníky, s kterými jsem se asi tak kilometr pral a pak to vzdal. Dvě rány do oka a nasazování brejliček za plavání na mě bylo moc J V pohodovém tempu 29:43 jsem vylezl z vody. Depo a hup na kolo. Kolo bylo super, bavilo mě a moc jsem si ho užíval. Někdy jsem dost nervák, ale dneska mě nerozhodil ani ztracený bidon, magnésko a potom i další bidon J Jel jsem za kamarádem Michalem Buršíkem, který krásně udával tempo. Nemám rád ten typ závodníků, kteří to napálí na rovině a potom vyhnijí v kopci a naopak. To je potom člověk jak na gumě, pořád si musí hlídat, aby nehákoval a nemůže se tak 100% soustředit na sebe. V druhém kole jsem to trochu napálil ale i tak jsem dojel na běh s relativně čerstvýma nohama. Běh jsem začal v krásném tempu. Prvních 5 km za 20 minut, potom tempo stagnovalo okolo 4:12/km. Vše šlo OK, až do 16km, zde jsem začal cítit, že už nohy tvrdnou a začalo mě nepříjemně píchat pod žebry. Naštěstí se to projevilo na běžeckém čase „jen“ dvouminutovou ztrátou oproti plánovanému času. V cílové rovince vzít ještě prcka, proběhnout s ním cílem a je to za mnou.

Pokud závod zhodnotím, tak jsem moc rád, že jsem si opět po dlouhé době závod užil a až na konec běhu vše klaplo na výbornou a zúročil zimní přípravu. Čas 4:34:58, 25. místo celkově a 9. v kategorii je pro mě super výsledek. Teď zregenerovat, vyladit formu a za tři neděle v Otrokovicích Moravianmanu – MČR v dlouhém TT ahoj.

ZPĚT