O ADVENTNÍM BĚHU

Je jisté, že „myslet na druhé i aktivně pomáhat“ jsou dobra, která nejsou ohraničena časem. Pravda ale je, že v kouzelném čase vánočním se právě myšlenkou nějaké to dobro uskutečnit zaobíráme častěji. V rámci K9 připravujeme Adventní běh. Bude se jednat již o třetí ročník, připadne na třetí adventní neděli – 11. prosince a hlavně bude trochu jiný, než jste zvyklí. Díky Vám všem, kteří běháte Kunětickou devítku, se můžeme společně setkat nejen kvůli sportovnímu výkonu, běžeckému tréninku a popřání si klidných svátků – letos můžeme společně pomoci.

Letošní adventní běh K9 bude totiž věnován malé Eričce, která po podání základní očkovací vakcíny ve dvou měsících ochrnula. Do té doby byla zdravým miminkem a radovala se ze světa kolem sebe stejně jako ostatní zdravá miminka. Erička bydlí nedaleko Pardubic a je to velmi statečná holčička. V průběhu rehabilitace a léčby dělá viditelné pokroky. Bohužel bez nákladných návštěv lázní se neobejde. Lázně dvakrát do roka hradí stát, to ale samozřejmě nestačí. Všichni chápeme, že pokud má dosat takový špunt šanci vrátit se do normálního života, musí jezdit do lázní častěji. Jeden takový pobyt přitom stojí 90 – 120 tisíc a představuje pro rodinu velkou finanční zátěž.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že výtěžek z Adventního běhu předáme rodičům Eričky. Základní startovného bude stejné jako vždycky, s tím, že pokud budete chtít přispět víc, máte možnost – jeho horní hranice tentokrát nebude pevně stanovena. Všichni, kteří budete startovat, a tímto způsobem přispějete, budete zapsáni i s výší daru do listiny, která pak bude předána společně s celou finanční částkou rodičům Eričky. Pokud počasí a vytížení rodiny dovolí, můžeme se těšit, že na start dorazí i Erička.

Celý příběh Eričky

Pro Vás, kteří budou závodit, bude jako vždy připravena časomíra a následné zpracování výsledků. Místo tradičního ionťáku bude na zahřátí podáván pravý vánoční grog. Pro Vás, co přijedete na čtyřech kolech, bude pochopitelně k mání i jeho nealkoholická varianta…. a možná bude i cukroví 🙂